Aktuality

Obchvat města Chrudim „Čtyři roky stál – Pojede se dál ”

9. prosince 2019

Vánoční dárek pro Chrudim bude ve stovkách milionů – 2. etapa obchvatu – hovoří starosta Chrudimi

„Lékař by měl méně papírovat a více léčit,“ říká pediatr Kasal

17. listopadu 2019

Ve zdravotnictví by podstatně mělo ubýt byrokracie, aby lékař měl více času na pacienty, má jasno poslanec za
Pardubický kraj David Kasal, který vychází z vlastních zkušeností. I nadále totiž zůstává chrudimským pediatrem.

Článek v 5+2 z 15. listopadu 2019.

Přiložené soubory ke stažení

Lékař by měl méně papírovat.pdf

Ležáky si připomněly 77. výročí vyhlazení

25. června 2019

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil pietní vzpomínky v Ležákách

Stovky lidí si v neděli připomněly památku obět nacistického teroru v Ležákách na Chrudimsku. Osada byla 24. června 1942 vyhlazena z povrchu zemského a její obyvatelé zavražděni poté, co se Němci dozvěděli na napojení zdejších statečných obyvatel na domácí odboj. Vyhlazení Ležáků bylo mstou za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha, pouhé dva týdny po vyhlazení Lidic.

Štědrý den byl v chrudimské porodnici opravdu štědrý

25. prosince 2018

Ministr Brabec a kandidát na starostu Pilný otevřeli v Městském kině mimo jiné i téma deprivatizace vody

28. září 2018

Chrudimské hnutí ANO 2011 pozvalo občany ve čtvrtek 27. září v době od 17 do 20 hodin do Městského kina v ulici Svatopluka Čecha na setkání s místopředsedou vlády ČR a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a kandidátem na starostu města Františkem Pilným.

Hovořilo se mimo jiné o aktuálních tématech, například o možné deprivatizaci vody v Chrudimi, letošním katastrofálním suchu a chystaných opatřeních, stejně jako o protipovodňových opatřeních v České republice. Návštěvníci pokládali oběma politikům libovolné otázky, na které dostali odpovědi.

MUDr. David Kasal podporuje kandidáta na senátora Petra Nováka

10. září 2018

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil setkání občanů s nezávislým kandidátem s podporou hnutí ANO do Senátu Parlamentu České republiky a úspěšným rychlobruslařským trenérem Petrem Novákem v Chrudimi dne 10.9.2018.

KČT Chrudim – Orlické Hory – Mezivrší – Neratov – Zemská Brána – Klášterec – Pastviny

18. srpna 2018

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč

15. dubna 2018

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil v neděli 15.4.2018 v kostele Nejsvětější Trojice v Chrasti 15. ročníku Tomáškova a Novákova hudebního festivalu Skuteč.

Setkání senátorů a poslanců za Pardubický kraj

5. února 2018

Poslanec MUDr. David Kasal se zúčastnil novoročního setkání senátorů a poslanců za Pardubický kraj s Radou Pardubického kraje, které se uskutečnilo v pondělí 5. února 2018 v 9:30 hodin v sále Jana Kašpara v budově KrÚ Pk Komenského nám.120 v Pardubicích.

Poděkování poslanci MUDr. Davidovi Kasalovi

28. října 2017

Dne 27. října 2017 naší společnost SOPRE CR o.p.s. navštívil poslanec Poslanecké sněmovny PČR pan MUDr. David Kasal. Pan Kasal se zajímal jak jsme připraveni na letošní Národní potravinovou sbírku, které se v uplynulých letech pravidelně v TESCO Chrudim účastnil. Pro letošní rok ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Chrudimské CHARITY zajistíme dobrovolníky pro NPS, která se uskuteční 11. 11. 2017, na dvě místa a to TESCO Chrudim a BILLA Chrudim. Moje kolegyně Renata Secká jej seznámila, že společnost SOPRE CR o.p.s. uzavřela smlouvu s Potravinovou bankou PARDUBICE z. s.. Na základě této smlouvy jsme příjemce potravinové pomoci.

Zároveň jsme pana poslance informovali, že naše společnost je zařazena prostřednictví PB Pardubice zas. Do Programu FEAD na pomoc nemajetným. „Potravinová a materiální pomoc nejchudším osobám“ je operační program Ministerstva práce a sociálních věcí financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD)

Touto cestou bych chtěl panu MUDr. Davidu Kasalovi srdečně poděkovat za jeho zájem o oblast sociální prevence a výdejního místa potravinové pomoci. Velký dík patří i za jeho finanční pomoc, která nám umožnila zakoupit chladírenskou skříň.

V případě, že máte zájem pomoci dobré věci dovolte mi, abych Vás pozval na NPS 2017 v Chrudimi. Zároveň hledáme i dobrovolníky, kteří by nám byli nápomocni při organizaci sbírky, která probíhá od 8,00 do 20,00hod.

Petr Krejčík, SOPRE CR o.p.s.