Činnost ve sněmovně

img

MUDr. David Kasal v poslanecké sněmovně

Předkladatel pozměňovacího návrhu zákona č. 96/2004 Sb.

8. června 2017

o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních).

Dne 8. června 2017 byl na 7. schůzi a 70. hlasování návrh zákona přijat 119/11 – Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 96/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání způsobilosti k výkonu nelékařských zdravotnických povolání a k výkonu činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů, a zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta, ve znění pozdějších předpisů.

Díky panu poslanci Davidu Kasalovi se podaří zlepšit podmínky života osob s poruchami autistického spektra zajištěním dostupnosti aplikované behaviorální analýzy ( ABA ).

Přiložené soubory ke stažení

Navrhzakonac.11020-15547.docx Navrhzakonac.11314-16003.doc

Bouře kolem stáží lékařů zabrala

8. září 2016

Poslanci ze zdravotnického výboru smetli ze stolu povinnou praxi praktických lékařů v nemocnicích. Počítal s ní pozměňovací návrh poslance za ANO Davida Kasala, který podpořilo i ministerstvo zdravotnictví. Odhlasovali naopak návrh na sloučení dvou pediatrických oborů, proti čemuž dlouhodobě vystupují dětští lékaři. Ve sněmovně se ohledně toho očekávají bouřlivé debaty. Poslanci se budou novelou zákona o vzdělávání lékařů zabývat ve druhém čtení příští týden. Více se dozvíte zde.

Kdo z politiků drží slovo?

Podrobné hodnocení všech poslanců a senátorů

Desítky poslanců a senátorů před volbami slíbily, že budou hlasovat pro 9 zákonů, které omezí klientelismus, korupci a neprůhledné hospodaření státu.

Sledovali jsme tři roky na každém kroku, jak politici zákonům (ne)pomáhali. Podívejte se, jak dopadl politik, kterého jste volili. Když ho totiž budete sledovat, neztratí motivaci dotáhnout zákony do konce.

Hodnotíme všechna hlasování a aktivitu v Parlamentu, která se devítí rekonstrukčních zákonů týká. Neuniknou nám pozměňující návrhy, hlasování, zdržování, výjimky, ani jiné pokusy zákony pohřbít.

Podrobnosti o hlasováních
image