Aktuality

MUDr. David Kasal MHA, v září 2023 je to již 30 let co působí v Chrudimské nemocnici

22. září 2023

Po absolvování místního gymnázia jsem vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, kde jsem v roce 1993 promoval a získal titul MUDr. Ihned po studiích jsem nastoupil v roce 1993 na Dětské a novorozenecké oddělení v Chrudimské nemocnici, kde jsem od roku 2004 primářem. Od roku 1998 také ošetřuje děti v alergologické ambulanci a od září 2013 řídím Lékařskou pohotovostní službu v Chrudimi.
Vážení Chrudimáci, posílám vám pozdravy do vašich domovů. V tomto roce je to již 30 let co se řada z vás se mnou setkala a setkává při ošetřování dětí v Chrudimské nemocnici, buď na dětském oddělení, nebo při porodech vašich zlatíček – dětí, na porodnici. Před 19 lety jsem dostal důvěru, abych celou pediatrii řídil jako primář. Za tuto dobu získalo naše pracoviště respekt u kolegů a je oblíbenou porodnicí v širokem okolí.
Už před 13 lety jsem poznal, a platí to do dnešních dnů, že pokud chci ve zdravotnictví něco prosadit, nebo naopak ochránit, nestačí být jen výborným lékařem, ale člověk se nesmí bát vyjádřit názor veřejně a něco navíc pro to udělat. Poslední roky ve Sněmovně a ve vedení VZP mi přinesly spoustu zkušeností a spolupracujících odborníků, díky kterým můžeme nabídnout řešení řady problémů místního zdravotnictví.
Jsem patriot, který se nevzdává. Díky pracovitosti, nasazení, důslednosti a zkušenostem dokáže najít nejvhodnější řešení problému. Obyvatelé Chrudimi si zaslouží plnohodnotnou nemocnici, která je ošetří, když to potřebují a zdravotníci moderní přístroje a nemocniční informační systém, který bude funkční a nebude zdržovat v léčebném úsilí.

Pozvánka

20. října 2022

Může jít o obrázek text, kde se píše POZVÁNKA na ustavujici zasedáni Zastupitelstva mesta Chrudim, které se uskutečni EREINE pondélí 24. rijna 2022 ve Fibichove sále Muzea 16:00 hodin VEREJNE

Nové vedení města Chrudim

19. října 2022

Hnutí Ano bude mít v sedmičlenné městské radě tři křesla (František Pilný, Zdeněk Kolář a Eva Kleprlíková), Chrudimáci dvě (Petr Lichtenberg a Jan Haase) a Piráti také dvě (Aleš Nunvář a Daniel Lebduška). Zúčastnění se dále zavázali, že navrhnou v pondělí 24. října na ustavujícím veřejném zasedání městského zastupitelstva ve Fibichově sálu Muzea na pozici starosty města Františka Pilného, na post prvního místostarosty Zdeňka Koláře, na pozici neuvolněného místostarosty Petra Lichtenberga a uvolněného radního Aleše Nunváře. Kleprlíková, Haase a Lebduška se stanou neuvolněnými radními.

Pilný bude mít ve své gesci odbor školství, kultury, sportu a památkové péče, dále odbor územního plánování a regionálního rozvoje, útvar interního auditu a kontroly, městskou policii a stavební odbor. Kolář bude zodpovědný za odbor kanceláře tajemníka, správní odbor, odbor dopravy a odbor správy majetku. Lichtenberg bude mít na starosti odbor finančního a živnostenského úřadu, Nunvář odbor investic, odbor životního prostředí a odbor sociálních věcí. Nezbývá, než nové koalici popřát minimálně stejně dobré výsledky jako v předchozích čtyřech letech, ne-li lepší.

Volby 2022

5. září 2022

MUDr. David Kasal

Vážení Chrudimáci, posílám vám pozdravy do vašich domovů. Jmenuji se David Kasal a již 29 let se řada z vás se mnou setkala a setkává při ošetřování dětí v Chrudimské nemocnici, buď na dětském oddělení, nebo při porodech vašich zlatíček – dětí, na porodnici. Před 19 lety jsem dostal důvěru, abych celou pediatrii řídil jako primář. Za tuto dobu získalo naše pracoviště respekt u kolegů a je oblíbenou porodnicí v širokem okolí.

Už před 12 lety jsem poznal, a platí to do dnešních dnů, že pokud chci ve zdravotnictví něco prosadit, nebo naopak ochránit, nestačí být jen výborným lékařem, ale člověk se nesmí bát vyjádřit názor veřejně a něco navíc pro to udělat. Poslední roky ve Sněmovně a ve vedení VZP mi přinesly spoustu zkušeností a spolupracujících odborníků, díky kterým můžeme nabídnout řešení řady problémů místního zdravotnictví. (Pokračování textu…)

Dar pro Ukrajinu

5. března 2022

Lukáš Zeman

Dnes jsem převzal další obrovský dar.

Děkujeme panu MUDr. David Kasalovi za jeho velkorysý dar.

Oslovil jsem pana Kasala, jestli by nám nemohl sehnat určité léky, které víme, že podpoří a pomůžou v naší mířené pomoci na pěší maminky s dětmi na hranicích s UK. Sdělil jsem mu, že máme na tuto věc vybráno kolem 4tis korun, co nám zde darovali naši blízcí.

A on,…. Sepište si to, já na to kouknu a důležité věci objednám…..

A tak se stalo, třetí den (dnes) jsem si přijel pro takovou hromadu léků a potřebných věcí, o které jsme poprosili v celkové hodnotě cca 43tis/Kč…. Finance nad rámec vašeho rozpočtu jdou za mnou. Tady to máte ode mne. Seznámil mě s léky a ostatními věcmi a popřál nám šťastnou cestu…….

Díky moc pane primář

Štědrý den v chrudimské porodnici a přání do nového roku 2022

25. prosince 2021

Poděkování

14. listopadu 2021

V tomto týdnu usedla Poslanecká sněmovna v novém složení. Na fotkách níže skládám poslanecký slib.
Ještě jednou všem děkuji za hlasy. Opravdu moc si té podpory vážím a i nadále tak budu hájit vaše zájmy a rvát se za vás tam „nahoře“.

Volby 2021

27. září 2021

Volební kampaň Hnutí Ano 2021

27. září 2021

Volební kampaň do Poslanecké sněmovny Hnutí ANO 2011 oficiálně začlo 2.9. 2021 v 11:00 a bylo zahájeno předsedou hnutí panem Andrejem Babišem  společně se všemi lídry z krajů v Ústí nad Labem.

V Pardubickém kraji odstartovala kampaň v pondělí 6.9.2021 a to na třídě Míru v Pardubicích u sochy Jana Kašpara v 13:00.